הודעת הישיבה ערב ראש השנה תשע"ב מערכת

בעקבות החשיפה כי השב"כ מעורב ישירות בהפסקת התקציבים.

בס"ד  ערב ראש השנה ה'תשע"ב 

הודעת הישיבה

ראשית אנו מברכים את כל ידידינו וכל בית ישראל בשנה טובה ומתוקה וכתיבה וחתימה טובה, שנה שבה תרום קרן ישראל.

בנוסף, עדכון קצר לגבי תקציבי הישיבה. כידוע, מאז תחילת שנה"ל תשע"א מעוכבים התקציבים המגיעים לישיבה (דרך משרד החינוך). במשך חודשים ארוכים דחו אותנו בתירוצים מנהלתיים שונים, תוך סחבת מכוונת, עד שלבסוף הגיע אלינו מכתב רשמי של איום סגירה. במכתב "מאשימים" אותנו בין השאר גם בכך שבישיבה מלמדים הרבנים יצחק שפירא ויוסי אליצור מחברי הספר "תורת המלך", והאשמות נוספות המתבססות בעיקר על "חומר חסוי"! וכמובן לא שוכחים להשתמש בנימוק של צו-ההריסה שהוצא על מבנה הישיבה (שנבנה בסיוע משרד השיכון...).

יתירה מזו, כעת מאיים משרד החינוך גם לסגור את הישיבה הקטנה ("דורשי יחודך") מאותה סיבה. לאחרונה נערך לנו שימוע בנושא אצל מנכ"ל משרד החינוך.

מאחורי כל זה עומדים המשנה לפרקליט המדינה שי-ניצן וצוותו, המנהלים מרדף אובססיבי אחרי הישיבה ורבניה. כעת נחשף גם הקשר הישיר של "המחלקה היהודית" בשב"כ המפעילה לחץ ישיר על משרד החינוך בנושא! ניתן לקרוא על כך בכתבה בערוץ שבע.

כלפי כל הטענות כלפינו הגבנו בכתב למשרד-החינוך בצורה מפורטת, וחשפנו את כל העוול והשקר שיש בדברים. אולם למחלקה היהודית יש שיטות משלה, ועל כל חומר גלוי שניתן להתמודד מולו טוענים שיש עוד "חומר חסוי" וכך סותמים פיות. לצערנו, הרוח הרעה ממשרד המשפטים לכלכה גם את מסדרונות משרד החינוך, עד שאישיות בכירה במשרד אמרה למנהל הישיבה "אנחנו לא תומכים בחוליגאנים"... אנו מצפים להתנצלות של שר החינוך על אמירה זו.

ומה אנו עושים?

א. אנו ממשיכים להאבק ברוע-הגזירות במישור המשפטי והפוליטי.

ב. הישיבות בעם ישראל היו הרבה לפני משרד-החינוך של מדינת ישראל. אם הממשלה לא תאפשר לנו לקבל תקציבים – או תתנה אותם בסתימת-פיות ו"התנצלות" על דברי תורה – בע"ה נמשיך לקיים את הישיבה גם כמוסד עצמאי שאינו נתמך בכספי המדינה.

ג. כאן אנו פונים אליכם: עזרו לנו להמשיך ולהשמיע את קול התורה, ואף להוסיף לגדול ולפרוח, "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ". כיום אנו זקוקים במיוחד להוראות-קבע (גם בסכום צנוע) המאפשרות לנו להערך חודשים קדימה ונותנות לנו אויר לנשימה.

בברכת שנה טובה ומתוקה - בית ישיבת עוד יוסף חי