כינוס חיזוק והתוועדות י"ט כסלו תשע"ב gorgyect nvimgmvk

רשמים ראשונים מהאירוע המוצלח בישיבה - י"ט כסלו תשע"ב.

ביום חמישי י"ט בכסלו התקיים בישיבה אירוע חגיגי ומיוחד. קרוב לאלף איש מכל רחבי הארץ הגיעו לאולם הישיבה ביצהר, לחזק ולהתחזק ולהשתתף בהתוועדות עם מו"ר הרב יצחק גינזבורג שליט"א. באירוע השמח והמחמם לבבות הרגשנו את כוחן של אחדות וערבות-הדדית סביב הנקודה האמיתית שמחייה אותנו – התורה והאמונה.

החלק הראשון של האירוע היה כינוס חיזוק והזדהות כתגובה לרדיפה המתמשכת מצד השלטון ששיאה בהפסקת תקציבי הישיבה מכל וכל. נציגי הישיבה אמרו כי כיום זכות החזקת הישיבה עוברת לידי הציבור הרחב שמעניק לנו את התקציבים במקום משרד החינוך... וביקשו להודות לכל התורמים הרבים אשר פותחים את הלב ואת הכיס ומאפשרים לישיבה להמשיך ולהתקיים, ואף להוסיף ולגדול. 

הוזכרו לטובה גם כל אישי-הציבור המסייעים לישיבה במאבקה, ביניהם גרשון מסיקה (יו"ר המועצה האזורית שומרון, אשר נבצר ממנו להשתתף באירוע), חברי-הכנסת אורי אריאל, יעקב כץ, מיכאל בן-ארי, זבולון אורלב ועוד. 

ראשון הדוברים היה הרב יהושע שפירא שליט"א, ראש ישיבת רמת גן ובעצמו בוגר ישיבת עוד יוסף חי בקבר יוסף. הרב יהושע דיבר על החידוש של תנועת החסידות בכללה, ושל אדמו"ר הזקן ר' שניאור זלמן מלאדי בעל התניא במיוחד. החסידות החל מהבעש"ט שמה דגש על נקודת העומק, ואילו אדמו"ר הזקן הפך את נקודת העומק עצמה לתורה שלמה עם אורך ורוחב.

אחריו דבר חבר-הכנסת מיכאל בן-ארי נ"י, אשר שבח את הישיבה ורבניה, והצביע על הצביעות של רודפי הדתיים והמתנחלים ועל אפסותן של בועות תקשורתיות המתנפחות חדשים לבקרים...

הרב יצחק שפירא שליט"א, ראש הישיבה, הזכיר את דברי הרבי מליובאוויטש שהחסידות מעניקה תענוג אמיתי בעבודת ה' ובתורה – תענוג לנפש האלוקית בהשגת אלוקות, תענוג לנפש הבהמית שגם היא משתתפת בעבודת ה' (בדרך של אתכפיא ואתהפכא), ולחוות את התענוג שיש כביכול לרבונו-של-עולם מעבודתנו "נחת רוח לפניו".

חתם את הדברים הרב אליעזר מלמד שליט"א, ראש הישיבה ורב הישוב הר-ברכה (השוכן בסמוך ליצהר), אשר דבר על חשיבות ישוב ארץ-ישראל והוסיף בשבחם של אנשי הישיבה הפועלים במסירות למען התורה, העם והארץ.

לאחר מכן הגיע העיקר: ההתוועדות המסורתית לכבוד י"ט כסלו, יום ההילולא של הרב המגיד ממעזריטש וחג הגאולה של אדמו"ר הזקן. הקהל הרב האזין לדברי מורנו הרב יצחק גינזבורג שליט"א במשך שעות ארוכות, עד השעה שתיים בלילה, עם הפסקות לניגונים וריקודים "עד לב השמים", בליווי המנגנים עובד מוניס וראובן מראנץ והזמרים ירמיהו ודוד-רפאל בן עמי. קשה לתאר את האווירה המרוממת וכדאי לשאול את מי שהיה...  סיכום דברי הרב יעלה בהמשך באתר והנה הקישור  לצפייה בהתוועדות באורך מלא. נסתפק ב'ווארט' אחד מתחילת הדברים: "כנראה שמי ששמים אותו במעצר זו הזדמנות לרפאות את כל המעצורים (השליליים) שיש לו, שהוא יצא משם בלי שום מעצורים".

הנהלת הישיבה מודה לכל מי שתרם וסייע להצלחת האירוע ומאחלת לכולם שנמשיך להפגש עוד ועוד באירועים שמחים.

קישור לצפייה בכתבת וידאו של הקול היהודי