עדכון ז' טבת תשע"ב gorgyect nvimgmvk

בקשתנו לדיון חוזר במשרד החינוך נדחתה. החלטנו לא לפנות לבג"ץ, אבל יש הרבה מה לעשות! בכל מקרה, בעזרת השם אנו ממשיכים!

בס"ד ז' בטבת ה'תשע"ב

עדכון

כפי שדיווחנו בעדכון הקודם, בסוף חודש תשרי האחרון החליט משרד החינוך להפסיק את התקציבים וההכרה בישיבה, בלחץ השב"כ והפרקליטות. דיווחנו גם על ישיבת ועדת-החינוך של הכנסת שבה תקפו חברי הועדה את החלטת משרד החינוך וקראו לראשי המשרד למצוא את הדרך לחזור מההחלטה התקדימית והשערורייתית.

במקביל, הגשנו בקשה למנכלי"ת החדשה של משרד החינוך – אשר קיבלה את ההחלטה כ'ירושה' מקודמה בתפקיד – לקיים דיון חוזר בנושא, אולם הבקשה נענתה בשלילה! 

בפנינו עמדה אפשרות נוספת: להגיש ערעור לועדה משפטית ואם זו לא נענית – לפנות לבג"ץ או לעתירה מנהלית. אולם לאחר שיקול דעת ממושך, ובהתייעצות עם מומחים לדבר, החלטנו לא לפנות לאופציה הזו ולא להגיש ערעור. 

הסיבה לכך היא שכיום לא ניתן לסמוך על היושר של המערכת המשפטית והתוצאה ידועה מראש. הניסיון מלמד שהגופים המופקדים על "המשפט" במדינת ישראל אינם נותנים מענה צודק ואמיתי למי שנרדף על ידי המערכות בגלל דעותיו השייכות לצד הדתי-ימני של המפה הפוליטית, אלא בדיוק הפוך – הם מהווים עלה תאנה שיוצר מצג-שוא של התנהלות "תקינה" ו"חוקתית", כאשר מערכת המשפט – הידועה בהטיותיה הברורות – מגבה את הרדיפות הפוליטיות של הגופים האחרים, ורק מוסיפה לרדיפה מעטה של צדק וגלגול עיניים. מסיבה זו, ההליכה לערכאה משפטית יכולה רק להזיק לנו, כיון שבית המשפט 'יקבור' את הנושא סופית. לא אנחנו המצאנו את הפסוק "מקום המשפט שמה הרשע"...

ומה אפשר לעשות?

נכון לעכשיו, הכדור נמצא עדיין בידיים של משרד החינוך, ומוטב שכך! ההחלטה של משרד החינוך היא עדיין הפיכה, אלא שצריך לגרום לכך ששר-החינוך ואנשי משרדו ירצו בכך! יש להבהיר שמשרד החינוך עצמו לא היה מעוניין מתחילה להיכנס לנושא, ועשה זאת רק בכניעה לתכתיבי השב"כ והפרקליטות. לכן, הפעלת לחץ נגדי יכולה בהחלט לעזור!

בפועל, כל אחד יכול לפנות אל שר-החינוך גדעון סער ולבקש/לדרוש ממנו להחזיר את תקציבי הישיבה. הפריימריז הקרובים בליכוד הם הזדמנות מצויינת לגרום לגדעון סער להבין שהוא טעה כשחשב ש יוכל לבודד את ישיבת "עוד יוסף חי" בלי לפגוע במעמדו. אם אנשים הקרובים להתיישבות לא יצביעו עבור גדעון סער בגלל סגירת הישיבה, או לפחות יפנו אליו ואל סביבתו שאלות נוקבות בעניין הזה – הדבר יועיל הן להמשך היחס השלטוני לישיבה והן להבנה שלא יעלה על הדעת לפגוע במוסדות אחרים בהמשך.

המייל של שר החינוך: gsaar@knesset.gov.il 

הפקס. בלשכת השר: 02-6496578. טלפון: 02-6408310

מי שמוכן לסייע עוד בנושא מוזמן לפנות למנהל הישיבה 052-6070488 (איתמר).

ואנחנו ממשיכים

ולבסוף, התגובה העיקרית שלנו להפסקת התקציבים היא: אנו ממשיכים! 

להמשך קיומה של הישיבה יש משמעות ציבורית חשובה בעצם האמירה שחינוך לתורה ויהדות אינו יכול להיות מותנה ומוכתב על-ידי ממסד פוליטי. אם המדינה תמשיך בבריונות השלטונית ולא תחזור להתנהלות שפויה, סביר שמוסדות חינוך נוספים יעדיפו או יאלצו לפעול בצורה עצמאית, והרדיפה תשיג מטרה הפוכה.

ולמעשה, הישיבה פועלת כיום באופן עצמאי, כמוסד שאינו נתמך ע"י המדינה, והזכות של החזקת התורה עוברת כולה לידי הציבור הרחב. אנו מודים למאות ואלפי האנשים התומכים בנו ותורמים לישיבה – "דין פרוטה כדין מאה" – וקוראים לכולם להמשיך לתמוך בנו ולאפשר לנו ללמוד תורה וללמדה, לשמור ולעשות ולקיים בעזרת ה'. לתרומה לחצו כאן